Açılış Sayfam Yap   Sık Kullanılanlara Ekle   

  ANASAYFA     BAKANLIK      MEVZUAT          BİLGİ EDİNME    DESTEKLER       İL HARİTASI           FOTO GALERİ          VİDEO GALERİ       İLETİŞİM         SİTENE EKLE         ARŞİV
    BAKANLIK BİRİMLERİ     >SGB > GKGM > HAYGEM > BUGEM > BSGM > TAGEM > PERGEM > ABDGM > DHDB > YAYIN > TMO > TİGEM > ÇAYKUR > EBK > TRGM > AOÇ > TKDK
 

Osmaniye İli Tarım Stratejisi ve Eylem Planı Projesi (2014-2018) - OSMANİYE İL GIDA,TARIM VE HAYVANCILIK MÜDÜRLÜĞÜ
   
 Osmaniye İli Tarım Stratejisi ve Eylem Planı Projesi (2014-2018)

Osmaniye İli Tarım Stratejisi ve Eylem Planı Projesi (2014-2018)
 Yazı Boyutu

 Tarih : 23.08.2013 - 10:21:14 


Osmaniye İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Osmaniye Korkut Ata Üniversitesince birlikte gerçekleştirilen ve Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansından da destekli olan Osmaniye İli Tarım Stratejisi ve Eylem Planı çalışması ile Osmaniye tarımının geliştirilmesine yönelik, gelecek 5 yıllık (2014-2018) dönem için stratejiler, yapılması gereken eylemler ve projeler belirlenecektir. 


          Osmaniye İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Osmaniye Korkut Ata Üniversitesince birlikte gerçekleştirilen ve Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansından da destekli olan Osmaniye İli Tarım Stratejisi ve Eylem Planı çalışması ile Osmaniye tarımının geliştirilmesine yönelik,  gelecek 5 yıllık (2014-2018) dönem için stratejiler,  yapılması gereken eylemler ve projeler belirlenecektir.
          Bu çalışma kapsamında öncelikle, merkez ilçe ve diğer ilçelerde SWOT analizi toplantıları yapılmıştır. O.K.Ü. gözetiminde yapılmış olan ilçe SWOT toplantılarına, ilin ve ilçelerin önder çiftçileri, tarıma dayalı sanayiciler, birlik ve kooperatif başkanları, tarımsal girdi tedarikçileri ( tohum, gübre, ilaç bayileri…), STK temsilcileri, İl ve İlçe Müdürlerimiz ile deneyimli ilçe müdürlüğü personelleri katılmıştır. Yapılan SWOT toplantılarında, ilin ve ilçelerin tarımdaki güçlü yönleri, zayıf yönleri, tarımsal fırsatları ve tarımı tehdit eden konuları değerlendirilmiş ve önem sırasına göre sıralanmıştır. SWOT toplantıları kapsamında, katılımcılardan kendi bulundukları ilçeler için uygulanabilir projeleri belirtmeleri istenmiş ve bu projeler önem sırasına göre sıralanmıştır. SWOT toplantılarında belirlenen bu konular üzerinden de Osmaniye ili için gelecek 5 yıllık tarımsal stratejiler ve yapılması gereken projeler belirlenecektir.
          Tarım Strateji Planı çalışmaları kapsamında Osmaniye İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü olarak çiftçilerimizle yapılan anket çalışmalarımız SWOT analizi toplantıları ile eş zamanlı olarak yapılmıştır. Anket çalışmalarının yapılabilmesi için Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı 2 adet kiralık araç temin etmiştir. Bu çalışma ile sahadaki çiftçilerimizle, tarım sektörünün değerlendirildiği bireysel anket çalışması yapılmıştır. Bu çalışma kapsamında da Osmaniye genelinde 540 adet çiftçi anketi yapılmıştır.
            Çiftçi anketlerine ek olarak Tarım Stratejik Planı çalışmaları kapsamında İl genelinde 452 adet tüketici anketi de yapılmıştır. Tüketici anketleri ile halkımızın gıda tüketim alışkanlıkları ile gıda güvenliği hakkındaki bilgileri ve farkındalıkları ortaya konulmuştur.
           Tarım Stratejik Planı çalışmaları kapsamında Ekim ayına kadar ürün SWOT toplantıları, Odak Grup Toplantıları, Tarım Stratejik Planı Proje Ekibi toplantılarının yapılması planlanmaktadır. Sonuç olarak yapılacak olan SWOT Analizleri, anketler ve toplantı çıktıları değerlendirilerek Osmaniye tarımının geleceği planlanacaktır.
Osmaniye İli Tarım Stratejisi ve Eylem Planı Projesi Web Sitesi Hizmete Girmiştir. Çalışmalarımızı facebook ve http://otsep.osmaniye.edu.tr web adresinden takip edebilirsiniz. Editör :  OSMANİYE İL GIDA,TARIM VE HAYVANCILIK MÜDÜRLÜĞÜ

 
1 2 3 4 5   Bu Habere Toplam 4 Puan Verildi
637 Kişi Tarafından Okundu.

Yorum ( 0 )   

Kayıtlı Yorum Bulunmuyor.

 

 Bu Kateoriye Ait Diğer Başlıklar

 
 
 

 

 Duyuru

Proje ve Ar-Ge

 
 

 Yayınlarımız

 

 Basında Biz

 

 İlçe Haberleri

 

Brifingler

 
 
 Takvim
Ekim 2014
Pts Sal Çrş Prş Cum Cts Pzr
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    
  
 
 Ziyaretçi İstatistikleri
 

 

 

 
 
 
 

  Döviz Alış Satış
  Dolar 2.2378 2.2418
  Euro 2.0647 2.0784 
 TARIMSAL LİNKLER

PageRank Checker


haberler | Gizlilik Politikası


 

   © Copyright - 2012- OSMANİYE İL GIDA,TARIM VE HAYVANCILIK MÜDÜRLÜĞÜ - Tüm Hakları Saklıdır.